Monday, June 8, 2009

uuesti rajal

Kert Keskpaik eile, Tallinna II Rulluisumaratonil esimesena finišis.

ikka ja jälle imestan, kuidas tunnine uisutiir teeb nädala heaks. ükskõik, kui kiire ja pingeline on olnud, siis tund ratastel ja metsa vahel ning kõik on ebaoluline. võimas. mäletan selliseid laenguid eelmisest sügisest ka. pärast talve sisehallis higistamist on see meeletu motivatsioonisüst.

eelmisel nädalal tegin pärast aprilli teise tiiru, sest lõigat põlve konditsioon tundus olevat opieelne. mõtlesin, et teen rahuliku tunnise otsa, et ei võistle ja harjutan uut saabast jalaga. raske on mitte kiirendada, kui ilm on ilus ja soe, uued rattad-laagrid (HTO PRO laagrid) veerevad peaaegu et ise ning mitu tükki konkurentsi ka tee peal võtta.

stiil õnneks väga ära vajunud pole, uisutunnetus (uued saapad ka) ja vastupidavus on aga kasinad. eks lähikuud lähevad lihvimisele. sügiseks saab ehk asja ka. vaatame-proovime.

naasesin kõrge saapa juurde, sest hüppeliigese kõõlused tunduvad mitte väga kannatavat madala saapa serva ja kippusid põletikuliseks. muidugi võib asi ka konkreetses saapas olla. suurel mudeli on kaaluvahe ja juhitavus nõks kehvem kui tahaks. aga kannatab ehk ära kuniks vajalikud piirkonnad tugevaks treenitud ja paari muud mudelit saabast ka katsetatud.

eile käisin maratonil ka. sõita ei kannatanud, tegin pilti hoopis. püüan õhtul miski veebigalerii ka tekitada.

EDIT: galerii hakkab edaspidi olema siin - www.flickr.com/photos/rulluisutamine.

2 comments:

Luarvik said...

Pole viga ka vast kõrgema uisuga, minu varsti 10 a usiukogemus näitab, et madala saapaga alustada ei tasu. Hõõrdumised tulenevad kindlasti saapast ja selle istumisest/mitteistumisest aga ka hüppeliigese asendist sõitmisel. Kõik tuleb harjutades ja harjutades "vajuvad" hülleliigesed vähem läbi ka. Niiet back to the drawing board, nagu öeldakse. Head libisemist. :)

Luarvik said...

ehk siis hüppeliigesed "vajuvad" läbi...