Thursday, June 9, 2011

maailmameister ja Eesti tipud teevad sinust rulluisupärli

Schänkel/Simmons Estonia tiimi tippuisutaja Danila Ruusu juhendab Arctic Sport Club rulluisukoolitusel tasuta huvilisi. Foto: Rivo Sarapik

tegin esmaspäeval pisiülevaate rulluisukoolitustest. hiljem selgus rõõmustav tõsiasi, et pea kõik Eesti tipprullijad jagavad sel aastal uisuabi. kirjutan ükskord oma kogemustest õppimisel ka. igal juhul on see hea reality check - igal korral, kui tekib tunne "Oh, ma oskan täiega uisutada", tasub minna koolitusele selle arvamuse põrmustamiseks - saab külge õpitud lollustest lahti ning õigeid asju katsetada.

kui keegi teab Pärnus või mujal Eestis koolitustest, ole hea, anna kommentaariumis teada. liiga hästi see info leitav ei ole.

selline info siis:

Eestis saab sel suvel rulluisuabi ja –õpet nii välismaiste tippsportlaste kui kohalike tippuisutajate käe all. Lisaks kiiruseihalejatele saavad abi ja nõu alles esimesi meetreid veerevad algajad ja lapsedki.

„Lastele ja algajatele õpetame selgeks põhitõed – kuidas tasakaalu hoida, milline on õige rulluisuasend, kuidas kukkuda ning turvaliselt liigelda,“ selgitas Eesti Rulluisuliidu peasekretär ja Rollerblade Rulluisukooli eestvedaja Jaanus Ritson. „Saame koos üle kukkumise hirmust ja õpime ennast rulluiskudel turvalisemalt tundma. Teeme palju erinevaid harjutusi, et leida paremat tasakaalu ja rütmitunnet. Räägime ka varustuse valikust, hooldamisest ja kõigest, mis rulluisutamisega seotud“.

Kel tasakaal juba selge, nälg kiiruse järele ja tahtmine võistlustel edukamalt esineda, nemad saavad edasijõudnute kursusel tehnika-abi veel kiiremaks saamiseks. Viimast saab näiteks Venezuelast pärit tipprulluisutajate, maailmameistri Alexander Jose Bastidase ning Alfredo Leon Moreno juhendamisel.

„Edasijõudnute tundides lihvitakse tehnikat, tehakse spetsiaalseid harjutusi, et varustuse ja sõitja koostöös tulemus maksimaalne oleks. Samuti õpitakse võistlustel olulist grupisõitu ning harjutakse suurema kiirusega,“ selgitas Ritson.

Rulluisukoolitusi lastest sportlasteni aga pakuvad lisaks välismaistele tippuisutajatele ka teised Eesti tipprulluisutajad. Näiteks tänavu talvel loodud Schänkel/Simmonsi meeskond, eesotsas Eesti ühe edukama sprinteri Danila Ruusuga, pakub koos spordiklubiga Arctic Sport tasuta juhendamist juunis viiel korral.

Tellimise peale juhendab ka koostöös Spordihai.ee-ga Albe Team/Bont eestvedaja ehk Eesti üks edukamaid rulluisutajaid, mitmekordne Eesti meister, Kert Keskpaik ning Lauri Koort.

Lisaks personaaltrennile juhendab Kert Keskpaik huvilisi ka Sparta Spordiklubis. „Trennides võtame läbi erinevaid rulluisutamise algtõdesid – alustades tõukamisest ja kehaasenditest ning lõpetades sellega, kuidas rulluisuradadel käituda, et tervena punktist A punkti B jõuda,“ valgustas Keskpaik treeningu tagamaid. „Algajale on kõige raskem pidurdamine, õpetangi kolm-neli varianti, kuidas end ohutult pidama saada.“

Valik suuremaid rulluisukoolitusi 2011. hooajal

Rollerblade Rulluisukool
Aeg: teisipäeviti kell 19 Saku Suurhalli ees parklas, neljapäeviti 18.30 Tallinnas Lillepi pargis
Treenerid: Egle Ratt, Jaanus Ritson, Tõnis Tali, tippuisutajad - maailmameister Alexander Jose Bastidas ja Alfredo Leon Moreno Venezuelast.
Koolituse tasu: lastele 3 eurost, edasijõudnute treening tippuisutajatega 10 eurot

Sparta Rulluisu ABC
Aeg: esmaspäeval ja neljapäeval kell 18
Koht: Sparta Spordiklubis Tallinnas, Pärnu mnt. Esmaspäevane trenn Lillepi pargis Pirital
Treener: Eesti edukamaid rulluisutajaid ja mitmekordne Eesti meister, Kert Keskpaik
Tasu: ühekordne rühmatrenn 6,4 eurot

Arctic Sport Club koolitused
Aeg: 8, 14, 16. juunil kell 18
Koht: Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi ees parklas
Treenerid: tipprulluisutajad Danila Ruusu ja Jaan Saks
Tasu: tasuta

Spordihai.ee ja Bonti rulluisukoolitused
Aeg: tellimisel, personaaltreeningud
Koht: kokkuleppel
Treenerid: Eesti edukamaid rulluisutajaid ja mitmekordne Eesti meister, Kert Keskpaik ja tippuisutaja Lauri Koort
Tasu: personaalkoolitus 25 eurost, grupitreening 100 eurost

Rulluisukool.ee koolitused
Aeg: esmaspäeviti kell 19 Lauluväljaku merepoolses väravas, kolmapäeviti Tallinna sadamas Admiraliteedi basseini kõrval
Treenerid: Friday Night Skate eestvedaja ja tipptasemel kiirrulluisutaja Tõnis Paalme
Tasu: koolitus 7 eurost, personaalkoolitus 20 eurost

Planet Spordi Rulluisukursus
Aeg ja koht: esmaspäeviti 18.30 Saku Suurhalli parklas
Treener: Meeme Männiste
Tasu: 8 eurot kord, 40 eurot kaheksa korda

Arigato rulluistrennid
Aeg ja koht: teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18.30 Arigato spordiklubis Rannamõisa teel Tallinnas
Treener: tipprulluisutaja Jaan Saks

TARTU
Powerslide ja Extreme Sporti ühiskoolitused
Aeg ja koht: Tartus, Tähtvere spordipargis. Aeg kokkuleppel
Sisu: algajatele neljaosaline koolitusprogramm, samuti üheosalised õpped algajaile ja edasijõudnuile
Treener: Arto Rammul
Tasu: 4,99 eurost

No comments: